portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Rembertowska Park - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Rembertowska Park - sprawy osiedlowe » Forum » Kradzież samochodu z hali garażowej !
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Kradzież samochodu z hali garażowej !

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
JoasiaF 
   

Zaglądajacy


Wiek: 37
Dołączył: Wto Lip 08, 2014 16:39
Posty: 14
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lis 19, 2014 10:26    Temat postu: Kradzież samochodu z hali garażowej !

Proszę Państwa, stało się w końcu to o czym od dłuższego czasu rozmawiamy na forum i na osiedlu. Dzisiaj w nocy (przed godziną 6:30 rano) z hali garażowej został ukradziony nam samochód.

Musimy koniecznie zrobić coś w sprawie bezpieczeństwa na osiedlu i to szybko. Wczoraj w godzinach południowych, kiedy przyjechałyśmy zaparkować samochód, brama wjazdowa ZNOWU była otwarta. Nie wspomnę o wcześniejszym wątku, w którym mieszkańcy zgłosili podejrzenie próby wejścia do lokalu.

Nie mamy ani zamkniętych bram, ani monitoringu, ani żadnej ochrony. To trzeba zmienić i to jak najszybciej!
Lokator17A 
   

Bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Pią Maj 16, 2014 11:45
Posty: 34
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lis 19, 2014 13:26    Temat postu: Re: Kradzież samochodu z hali garażowej !

Ja wyjeżdżałem dzisiaj o 5.15 i brama główna jak zwykle zapraszała potencjalnych złodziei!
Agnieszka_W 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Wrz 03, 2014 1:37
Posty: 24
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lis 19, 2014 14:21    Temat postu: Re: Kradzież samochodu z hali garażowej !

brama wcale się nie zamyka od ponad 2 dni, cały czas jest taka zacięta, mruga lampka od anteny i o każdej porze dnia i nocy umożliwia dostęp nieuprawnionych osób. Kupiliśmy mieszkania na ZAMKNIĘTYM osiedlu, a wszyscy widzimy jak się sprawy z bramą mają, osobiście pytałam przedstawicieli dewelopera ile razy musi się zepsuć brama, żeby zrozumieli że czas na wymianę mechanizmu, dostałam wówczas odpowiedź (jak zwykle wymijającą) że podjęli już działania w tej sprawie - pytanie jakie skoro widać że problem jest i to teraz już nie mały!
silentmelody 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Sie 12, 2014 10:47
Posty: 73
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lis 19, 2014 14:33    Temat postu: Re: Kradzież samochodu z hali garażowej !

po tym co przeczytałam nasuwa mi się tylko jedno pytanie co z bramą wjazdowo/wyjazdową z hali garażowej. czy z nią też są problemy?! co z zabezpieczeniami wejścia do klatek schodowych?! bo jakoś złodzieje musieli się dostać do hali i z niej wyjechać!!! nie wspomnę tu oczywiście o wiecznie popsutej bramie wjazdowej na posesje.
Maja99 
   

Zaglądajacy


Wiek: 64
Dołączył: Pon Lis 03, 2014 22:43
Posty: 13
Skąd: poznań

PostWysłany: Śro Lis 19, 2014 14:51    Temat postu: Re: Kradzież samochodu z hali garażowej !

Trzeba pomyśleć o zestawie monitoringu z dyskiem, po prostu cały tydzień by był nagrywany i odnowa odświeżany jak by nie było zdarzeń.

To nie są duże koszty, może developer pomoże!!!

http://allegro.pl/zestaw-do-monitoringu-z-kamera-600tvl-dysk-500gb-i4814453833.html
Mixer7 
   

Bywalec


Wiek: 46
Dołączył: Nie Mar 30, 2014 20:31
Posty: 44
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lis 19, 2014 15:25    Temat postu: Re: Kradzież samochodu z hali garażowej !

Maja99 napisał:
Trzeba pomyśleć o zestawie monitoringu z dyskiem, po prostu cały tydzień by był nagrywany i odnowa odświeżany jak by nie było zdarzeń.

To nie są duże koszty, może developer pomoże!!!

http://allegro.pl/zestaw-do-monitoringu-z-kamera-600tvl-dysk-500gb-i4814453833.html


Zgadza się to nie są duże koszty developer mógł by pomóc dobrze zabudować te kamery póki jest ekipa remontowa.
Magda0001 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Lis 18, 2014 21:27
Posty: 3
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lis 20, 2014 8:26    Temat postu: Re: Kradzież samochodu z hali garażowej !

Monitoring jak najbardziej konieczny gdyż Rembertowska nie leży w bezpiecznej dzielnicy jak by się mogło wydawać. Po drugiej stronie od działek jest inny świat. Mam na myśli penerstwo, menelstwo, itd. Z ulic w odległości 800 metrów np. Albańska !
mariaer 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Sty 31, 2014 12:34
Posty: 49
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lis 20, 2014 9:50    Temat postu: Re: Kradzież samochodu z hali garażowej !

Moim zdaniem to nie mogła być "przypadkowa" kradzież tylko ktoś wiedział, że budynek jest otwarty, jak można zejść do hali garażowej i jak otworzyć sobie ręcznie bramę garażową. Musiał być też pewny że wyjedzie wiec znał problem wadliwej bramy. Patologia. Sama parkuję w hali garażowej i do tej chwili w miarę czułam się bezpiecznie zostawiając tam auto. Od dziś mam wrażenie, że zamykanie mieszkania na cztery spusty do konieczność a nie przesada.
JoasiaF 
   

Zaglądajacy


Wiek: 37
Dołączył: Wto Lip 08, 2014 16:39
Posty: 14
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lis 20, 2014 21:52    Temat postu: Re: Kradzież samochodu z hali garażowej !

Na innych osiedlach do hal garażowych można zejść z klatki schodowej jedynie po otwarciu drzwi kluczem takim samym jak do domofonu...
mariaer 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Sty 31, 2014 12:34
Posty: 49
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lis 21, 2014 11:59    Temat postu: Re: Kradzież samochodu z hali garażowej !

JoasiaF napisał:
Na innych osiedlach do hal garażowych można zejść z klatki schodowej jedynie po otwarciu drzwi kluczem takim samym jak do domofonu...


Wczoraj rozmawialiśmy z mężem i rzeczywiście to jest bardzo częste i praktyczne rozwiązanie. Żeby przy wejściu do hali był czytnik na "karty których jeszcze nie mamy" - to rozwiązanie spełniałoby wszystkie warunki i zabezpieczyłoby przed takimi sytuacjami. To kolejna rzecz o jaką powinniśmy walczyć.

Moim zdaniem, ta kradzież nie była jednorazowa. Te osoby wrócą (za tydzień lub dwa) i ktoś znów może stracić auto. Ta sprawa strasznie mnie oburzyła. Jak można do czegoś takiego dopuścić. Na "zamkniętym osiedlu" otwarte bramy, klatki schodowe itp.

Mam też prośbę do mieszkańców. Bądźmy konsekwentni. Jeżeli widzimy że brama przednia jest otwarta, zamknijmy ją. Nawet symbolicznie - tylko przesunięcie - bez zamknięcia na klucz (bo takiej opcji nie mamy). Okazja czyni złodzieja. Wielokrotnie byłam świadkiem, że wracałam później do domu i osoby wjeżdżające do nas po otwarciu bramy siła (mechanicznie) wsiadały do samochodu i odjeżdżały żeby zaparkować. Wtedy sama ją zamykałam, choć brama jest ciężka - róbmy to! Podobnie sprawa ma się drzwi zewnętrznych. Robotnicy blokują blokadę bo jest im tak wygodniej, za każdym razem gdy widzimy ze tak jest (wychodzimy czy wchodzimy do budynku) sprawdźmy czy drzwi otwierają się z blokadą. Jeżeli nie, zamknijmy je na klucz który każdy z nas posiada. To my jesteśmy tu mieszkańcami. Nie dajmy wejść sobie na głowę robotnikom.

Co do dewelopera - jestem ciekawa jego reakcji - jeżeli jakaś była proszę o informację w tej sprawie. Dochodzę do wniosku, że może jakiś "reklama" naszego dewelopera na naszym budynku jest potrzebna by ostrzec innych przed tym sprzedającym. Skoro mieszkania nadal się sprzedają niewiele osób zagląda na te forum. Może informacja o tym w jaki sposób deweloper traktuje swoich mieszkańców oraz budynek skutecznie odstraszy i spowoduje JAKĄKOLWIEK reakcję - bo jak na razie wszystko to są psute słowa.
mariaer 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Sty 31, 2014 12:34
Posty: 49
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lis 21, 2014 12:09    Temat postu: Re: Kradzież samochodu z hali garażowej !

Godzina 12:08
Brama boczna znów otwarta na oścież.
Drzwi zewnętrzne zablokowane.
Lokator17A 
   

Bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Pią Maj 16, 2014 11:45
Posty: 34
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lis 21, 2014 13:50    Temat postu: Re: Kradzież samochodu z hali garażowej !

O 5 rano również była otwarta prawdopodobnie po calej nocy. Także nie wszyscy są świadomi zdarzeń
Mixer7 
   

Bywalec


Wiek: 46
Dołączył: Nie Mar 30, 2014 20:31
Posty: 44
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lis 21, 2014 15:36    Temat postu: Re: Kradzież samochodu z hali garażowej !

W takim wypadku polecam właścicielom aut niemieckich i francuskich (takie kradną 97,5% w Poznaniu) nocowanie w hali garażowej dopóki nie będzie monitoringu.
Karty też są ok. ale dobry włamywacz też to ominie.
mariaer 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Sty 31, 2014 12:34
Posty: 49
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lis 21, 2014 17:57    Temat postu: Re: Kradzież samochodu z hali garażowej !

Brama boczna znów jest otwarta na oścież. Deweloper wywiesił śmieszne kartki informując o zamykaniu bramy ręcznie dopóki wadliwy mechanizm nie zostanie zaprawiony.
Specjalnie dziś wjeżdżając na teren cofnęłam się, żeby zamknąć bramę. Nie da jej się ruszyć. Nie wiem czy jest tak ciężka czy to kwestia tego, że gdzieś jest blokowana.
Mixer7 
   

Bywalec


Wiek: 46
Dołączył: Nie Mar 30, 2014 20:31
Posty: 44
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Lis 22, 2014 19:54    Temat postu: Re: Kradzież samochodu z hali garażowej !

Szczerze mówiąc nie zajmowałem się do tej pory bramą wewnętrzną "roletą".
No no proszę państwa developer złamał wszelkie reguły bezpieczeństwa mienia wewnętrznego i mamy prawo go sądzić! Można powiedzieć , że brał współudział w kradzieży auta.
Nie dopuszczalne jest uruchomienie bramy wewnętrznej ręcznie od wewnątrz a co my tu mamy mało , ze łańcuch powinien zadziałać jak braknie prądu to w dodatku cały panel sterowania który jest drogi i jest na wierzchu!
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama